Vain aikuisille! Suomalaishotelli avasi uuden siiven – yhteen kerrokseen on lapsilta pääsy kielletty

Rauhoittava hotellikerros vain aikuisille
Vantaalla sijaitseva suosittu Break Sokos Hotel Flamingo avasi helmikuussa 2019 uuden hotellisiiven, joka tarjoaa kävijöille 232 uutta hotellihuonetta. Wing-siiven kiinnostavin uutuus on kuitenkin vain aikuisille suunnattu Harmony-hotellikerros, jossa voi nauttia kerroksen nimen mukaisesti rauhallisesta tunnelmasta – ilman lapsia.
– Omaa aikaa saattaa kaivata niin liikematkailija, kaukomatkailija kuin lapsiperheen arjessa elävät vanhemmat. Harmony-huonekerroksessa voi viettää aikuisten aikaa rauhallisessa miljöössä. Toiselle se on yksinoloa, toinen haluaa rentoutua puolison tai ystävän kanssa, hotellinjohtaja Päivi Holappa sanoo.

Harmony-kerros sijaitsee laajennusosan ylimmässä kerroksessa ja on suunniteltu rentoutumista varten. Huoneet on sisustettu rauhallisilla sävyillä ja niissä on panostettu muun muassa leveisiin king size -sänkyihin ja untuvaisiin vuodevaatteisiin. Huoneiden varusteluihin kuuluvat myös kylpytakit ja hemmottelevat kylpyhuonetuotteet.
Vain aikuisille suunnatussa Harmony-kerroksessa on 42 superior-luokan huonetta ja yksi sviitti.
Lähde ja kuvat: Break Sokos Hotel Flamingo
Aiheeseen liittyvät artikkelit
Lisää aiheeseen liittyviä artikkeleja







