Oletteko jo kyllästyneet joka toisessa blogissa pyörivään Matkamessujen lippuarvontaan? Ei se mitään, tässä nimittäin olisi vielä yksi moinen tarjolla! Olen itse ihan täpinöissäni tulevista Matkamessuista, sillä pääsen osallistumaan niihin ensimmäistä kertaa. Pari viime vuotta on mennyt ohi suun samaan ajankohtaan sattuneiden reissujen takia. Mutta nyt otetaan vahinko takaisin ja vielä korkojen kera, sillä on ihan mahtavaa saada pistää tämä arvonta käyntiin. Tulen vielä toisessa postauksessa fiilistelemään Matkamessujen antia ja kertomaan, mitä kaikkea itse odotan messukokemukseltani. Mutta siitä myöhemmin.
Tarjolla on siis kahden lipun paketti Matkamessuille, jotka järjestetään Helsingin Messukeskuksessa 21.-24.1., voittolipuilla pakkasenkarkoitusantia pääsee ihmettelemään perjantaista sunnuntaihin. Tarjolla siis yksi lippu sinulle ja yksi kaverillesi. Sisäänpääsy irtoaa yhtenä omavalintaisena päivänä.
Näin osallistut arvontaan: Kerro mikä on unelmiesi matkakohde! Jätä vastauksesi tämän postauksen kommenttikenttään. Jätäthän tietoihisi myös toimivan sähköpostin, se ei näy kuin minulle. Vastausaikaa on torstaihin 14.1. kello 23.59 asti! Arvonta suoritetaan seuraavana päivänä ja voittajalle ilmoitetaan henkilökohtaisesti. Onnea matkaan!
Piditkö lukemastasi? Seuraa blogiani myös täällä:
FACEBOOK | INSTAGRAM | TWITTER | BLOGIT.FI | BLOGIPOLKU
124 Comments
Japani olisi tosi kiva nähdä ennen kuin se muuttuu todelliseksi turistirysäksi. Muitakin kohteita on, mutta tuo on ollut jo 10 vuotta haaveissa.
Omalla kohdallani Brasilian Rio de Janeiro sekä Meksikon Mexico City :D Sisareni kanssa reissaammme samaan tapaan kuin sinä – hänet minun pitäisi viedä Tokioon katsomaan vanhoja huudejani :P Matkustelu on parasta <3
Paljob mukavia kohteita, tällähetkellä Amalfin rannikko kiehtoo!
Kyllä se olisi San Francisco :)
Alpit!
Jamaikalle, tai Havaijille olis kiva päästä. :)
Kuuba
Rakastan arktisia kohteita, joten Antarktis olisi unelma. :)
Havaiji :)
Japani ja Usa. Tänä vuonna tavoitteissa matkustaa jompaan kumpaan… ☺
Uusi-Seelanti !
Indonesia!!!!!!!
En ole yhtään kyllästynyt lippuarvontoihin :) Ihanaahan se olis ilmainen lippu saada messuille, joilla en ole vielä koskaan tullut menneeksi. Ranskaan tahtoisin tällä hetkellä eniten.
Japani
Istanbul on edelleen listallani ykkösenä, joten vastaan sen :>
Pienestä asti olen haaveillut että lähtisin ihailemaan punapuita. Vielä on haave toteuttamatta…
Islanti ja afrikka pitäisi vielä päästä kokemaan!
Kuuba!
Galapagossaaret on ollut unelmakohde pitkään jo. Siellä luontokuvaaminen nousisi uudelle asteelle. Joku päivä vielä!
Kanada
Alaskan risteily
Tällä hetkellä kiinnostaa Kroatia
Uusi-Seelanti, sinne on vielä päästävä :)
New York!
Sveitsi ja Itävalta houkuttelevat eniten tällä hetkellä.
Kuuba
Thaimaa
Steve Irvinin eläintarha, Australia, Beerwah
Rodos Kreikassa
Malediivit
Amsterdamiin haluaisin päästä keväällä mm. tulppaanien takia.
Italia on tällä hetkellä haaveissa :)
Kroatia!
Sisilia ❤️☀️
Islanti :)
Bolivia ja Peru :)
Australia
malesia
Suurten vuorien syleilyyn, joten unelmakohteeni on Nepal.
Jonnekin Etelä-Ranskaan, esim. Nizzaan.
islanti
Kiva kun kilpailuja on! :) Ois niin ihana päästä messuille. Varmaan Espanja. Haaveilen myös Köpiksen vkl lomasta :)
Australia
Australia kiinnostaisi kovasti!
Jo käydyistä Uusi-Seelanti, muuten molemmat navat (+Alaska) ja Galápagossaaret. Oikeasti en osaa valita mut näin valehtelen.
Papua Uusi-Guinea on edessä ensi talvena, pitkäaikaisena unelmana. Columbia kiinnostaisi myös, sekä Antarktis. ❤️
Malediivit
Thaimaa 8)
Malediivit
Islannin karu ja samalla kaunis luonto olisi hienoa kokea paikan päällä.
Tähän aikaan vuodesta kyllä se aurinko ja D-vitamiini kiinnostaa niin paljon, että Egypti ja Pyramidit olis unelma, vaikka nykyään sinne ei kyllä kannata lähteä.
Hawaijista olen haaveillut jo todella kauan. Toivottavasti on joskus rahaa reissata sinne.
Oma unelmamatkani olisi Etelä-Ranskaan hyvien viinitilojen pariin.
Azorit kiinnostaisivat
En ole käynyt New Yorkissa, joten se, sekä roadtrip etelä-Amerikassa olisivat tällä hetkellä ykköstoiveita.
Uusi-Seelanti pitäisi nähdä ja kokea!
Uusi Seelanti
Australia tai USA:n road trip. Karibian risteily. Oishan noita :)
Amsterdamin kirpputoreille olisi hauska päästa, samoin Hawaijin tulisiin maisemiin lomailemaan!:)terkuin [email protected]
Bora Bora ;)
Norja ja valassafari
Pariisissa olisi kiva käydä
Peru tai Bolivia. Euroopasta Kroatia. Tai mikä vaan, kunhan kaukana Suomesta:D
Mikä tahansa lämmin maa olisi unelma! Mieluiten ehkä Espanja tai Kreikka.
Australia olis haaveena
Praha/Tsekit ois kiva nähdä!
Nairn, Scotland
Uusi Seelanti
unelmieni matkakohde on islanti, jonne haluaisin mennä mieheni kanssa
Dubai :)
Kaikki välimeren pohjoisrannan maat
Unelmakohteita on pitkä lista – ja onneksi osaan niistä on jo ollut mahdollisuus päästä käymään :) Kanada säilyy edelleen ykkösenä, mutta viime aikoina listalle ovat nousseet mm. Huippuvuoret, Vietnam, Nepal, USA:n roadtrip..
New York tai Hongkong! Suuret kaupungit houkuttelee ja näistä olen kuullut paljon hyvää.
Filippiinit, Australia, Bali uudestaan jne. :) Sekä tottakai haluaa ylipäätään päästä käymään mahdollisimman monessa maassa elämän aikana, kokemaan kaikkea uutta, erilaisia kulttuureja ja tapaamaan ihania ihmisiä.. :)
Casablanca!
thaimaa ois kiva
uutuuskohde kroatia kiinnostaisi
Andalusia
Italia
Madrid !! Tai Chicago uudelta mantereelta.
Galapagos saaret
New York
Australia on tällä hetkellä haaveissa!
Egyptiin ois kiva lähteä lasten kanssa ja sitten joskus kun lapset on aikuisia niin tahtoisin käydä Thaimaassa :)
Nizza
Irlanti :)
Kaukomatkat kiinnostavat, seuraava voisi olla Singapore/Malesia- yhdistelmä tai Mauritius:)
Ukraina ja siellä Kiova ja Odessa..
Grönlanti!
Italiaan haluaisin matkustaa.
Jonnekin lämpimään mutta samalla myös omaperäiseen maahan. Kuten Egyptiin tai ehkä kenties jopa jollekin Tyynenmeren saarelle, vaikkapa Havaijille.
New York :)
Tällä hetkellä eniten kiehtoisi Islanti :)
Thaimaa
Los Angeles on kaupunki, missä olen halunut käydä jo pitkään. Siellä yhdistyisi niin ranta- kuin kaupunkilomakin ja sieltä löytyy paljon turistikohteita.
Haluaisin eniten Havajille, koska siellä on upeita maisemia ja kaunista luontoa.
Madeira!
Haluaisin käydä Maltalla.
Tällä hetkellä haaveilen New Yorkista.
Istanbul. Vaikka nyt sieltä tulikin ikäviä uutisia. :/
Malta
Japani ehdottomasti!
Islanti vois olla mahtava
Uusi-Seelanti
Dubai!
Norjan vuonot
Kuuba! Latinorytmit, letkeä meininki.
Uuteen Seelantiin tapaamaan klonkkua…
Panamaan kun pääsisi surffimatkalle
Raja Ampat! :)))
Thaimaa pitkästä aikaa <3
kreikka
Olisi huikeaa jos joskus olisi aikaa olla vaikka kuukausi Australiassa, se olisi nähtävä!
Los Angeles / Pariisi
Andalusia
Matkakohteena All-Inclusive -hotelli ihan missä vaan, jossain lämpimässä siis, ehkä Madeira. Eka reissu lapsen kanssa olisi suunnitteilla nimittäin.
Alppimaisemat Itävallassa :)
USA, paljon nähtävää!
Jamaika! Tai sitten alppimaisemat
Islanti on ollu mielessä , mutta en ole sinne asti vielä päässy .
Islantiin lähtisin mielelläni.
Uusi-Seelanti
Australia on houkutellut jo pitkään
Minä olen jo tovin haaveillut matkasta Kuubaan, hyvin pitkälti musiikin takia