Etusivu > Tiedotteet > Pikavuoro Bangkokiin on startannut

Pikavuoro-1

Pikavuoro Bangkokiin on startannut

Odotettu matka kohti Thaimaata on alkanut – hyppää kyytiin ja seuraa reissua Rantapallon blogista!

Ei mikään tavallinen seuramatka

Pikavuoro Bangkokiin on nyt matkalla.

Tämä ei ole mikä tahansa seuramatka, vaan edessä on seitsemän viikkoa bussimatkustusta mitä vaihtelevimmissa oloissa.

Kilometrejä Bangkokiin kertyy yhteensä noin 14 000.

Ensimmäisenä päivänä rajan yli

Osa lähtijöistä nousi kyytiin Helsingistä, osan matka alkoi jo aiemmin Salosta perheenjäsenten ja TV-ryhmän saattelemana.

Lähdöllä on aina oma tunnelmansa. Pikavuoro suuntaa nyt kohti tuntematonta: reissun kulkua ei juuri voi ennakoida ja villissä idässä vastaan voi tulla mitä vain.

Pikavuoron tavoitteena on ehtiä ensimmäisen päivän aikana rajan yli Venäjän puolelle kohti Viipuria ja Pietaria. Sieltä matka jatkuu kohti Kazakstania, jonka jälkeen vuorossa ovat Kiina, Laos ja lopuksi määränpää Thaimaa.

Lue lisää blogista

Rantapallon reportteri Tero pitää nojatuolimatkalaiset ajan tasalla reissun etenemisestä. Lue lisää Pikavuoro Bangkokiin -blogista osoitteessa www.rantapallo.fi/pikavuoro!

Arvostele artikkeli: Pikavuoro Bangkokiin on startannut
1 Tähti2 Tähteä3 Tähteä4 Tähteä5 Tähteä
(4,64/5
- 14 ääntä)

Mitä mieltä sinä olet?

4 kommenttia aiheesta Pikavuoro Bangkokiin on startannut

  1. ahoiii
    ahoiii sanoo:

    Kaikkiea hyvää matkalle. Olkoon onni myötäinen että reissu voidaan uusia.

  2. Patilan hiiiri
    Patilan hiiiri sanoo:

    Missä se GPS tracker on mistä näkyy bussin sijainti?

  3. Rantapallo sanoo:

    GPS-seuranta löytyy tuolta Pikavuoron blogista. Tässä suora linkki karttaan: http://www.rantapallo.fi/pikavuoro/kartta/

  4. Nauta
    Nauta sanoo:

    Hieno juttu.

    On tosi nastaa, että jotkut Suomalaiset toteuttavat unelmaansa nuon totaalisesti. Me muut, täällä kotona, taikinoidaan, isojen herrojen avulla siitä, otetaanko myrkkyhoitajalta pois oikeus harjoittaa ammattiaan, kun hän on saattanut ammattitaidollaan viisi kanssaihmistään tuonilmaiseen. Suuret virkamiehet arvioivat, että väliaikaisesti jos perutaan oikeudet?

    Sitävastoin, taannoin ulkoministeriön virkamieheltä vietiin alikersantin arvo, kun todettiin hänen vehkeilleen Venäläisten kanssa.

    Että silleen meillä kotona Lovagiassa.

Vastaa

Kommentoi nimimerkillä tai Kirjaudu sisään.
Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Luomalla oman käyttäjätunnuksen voit lisätä itsellesi profiilikuvan kommenttien yhteyteen. Kirjaudu sisään ja klikkaa "Omat tiedot" yläpalkista lisätäksesi kuvan.

Pikavuoro maailman ympäri

Bussilla maailman ympäri

Seuraa suomalaisten seikkailua bussilla maailman ympäri.

» Siirry blogiin

Halvimmat matkat
voita matkalahjakortti

Tilaa uutiskirje sähköpostiisi
Tilaa uutiskirjeemme ja pysy ajan tasalla Rantapallon tapahtumista!
Seuraa meitä
  • Facebook
  • Twitter
  • RSS

Rantapallo