Konnat

Eläinten (sekä surffareiden) katselu ja luonnosta nauttiminen ovat Galapagossaarten ykkösaktiviteetti. Eilen kävin katsomassa kilpikonnia, bongasin noin miljoona merileijonaa (yksi niistä lipui metrin päästä jaloistani kun kahlasin rantavedessä), pelikaaneja, tuhansittain meri-iguaaneja, flamingoja ja ties mitä. Tänään menen etsimään pingviinejä. :D

Kaikki kirjoitukset aiheesta , , , , .

6 kommenttia aiheesta Konnat

  1. Outie Outie kirjoitti:

    Voi ei, ihania konnasia! Ota paljon kuvia jos näkyy pinguja :D

  2. Miguel Miguel kirjoitti:

    Quiero mi tortuga!!! :D

  3. Satu Satu kirjoitti:

    Voi jenha!! Siis olen yhtä vihreä kuin yks omenalajike(granny smith). No nyt miun on pakko laittaa “minne tahdon matkustaa ennenkuin kuolen” listaan takaisin Galapagossaaret, ala-asteella on kova hinku päästä tuonne ja nyt se sama hinku on tullut takaisin. Kiitos Sari upeista kuvista :)

Vastaa

Kommentoi nimimerkillä tai Kirjaudu sisään.
Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Luomalla oman käyttäjätunnuksen, voit lisätä itsellesi Avatar-kuvan kommenttien yhteyteen. Kirjaudu sisään ja klikkaa "Omat tiedot" yläpalkista lisätäksesi kuvan.