Etusivu > Lennot > Fly Lappeenranta aloitti lennot Helsinkiin

arrival-departure-board

Fly Lappeenranta aloitti lennot Helsinkiin

Kun reittilennot Lappeenrantaan loppuivat syksyllä 2007, eivät Lappeenrannan kaupunki ja elinkeinoelämä jääneet toimettomiksi. Tuloksena syntyi Fly Lappeenranta -lentoyhtiö joka aloitti lennot Helsingin ja Lappeenrannan välillä 21.1.2008.

Fly Lappeenranta

Fly Lappeenranta on paikallisuuttaan korostava Lappeenrantalainen lentoyhtiö. Myös koneiden henkilökunta huoltoa ja lentäjiä lukuun ottamatta on Lappeenrannan seudulta koulutettua. Yhtiön lennoista vastaa Tsekkiläinen CCA, joka lentää reittiä kahdella Saab-potkuriturbiinikoneella.

Lappeenrannasta Helsinkiin 35 minuutissa

Erityisesti liikematkustajiin vetoava reitti lennetään viidesti päivässä jokaisena arkipäivänä. 35 minuuttia kestävän lennon saa avajaistarjouksena junalipun hinnalla, eli 39 eurolla. Jatkossa Fly Lappeenranta suunnittelee myös tilauslentoja Pietariin.

Varaa lennot netistä www.flylappeenranta.fi

Päivitetty: 11.2.2011

Arvostele artikkeli: Fly Lappeenranta aloitti lennot Helsinkiin
1 Tähti2 Tähteä3 Tähteä4 Tähteä5 Tähteä (3 ääntä, arvio: 3,33 / 5)

Mitä mieltä sinä olet?

Yksi kommentti aiheesta Fly Lappeenranta aloitti lennot Helsinkiin

  1. Joonas Pio
    Joonas Pio sanoo:

    Hyvä että saatiin Lappeenranta-Helsinki välille taas lentoyhteys.

Vastaa

Kommentoi nimimerkillä tai Kirjaudu sisään.
Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Luomalla oman käyttäjätunnuksen voit lisätä itsellesi profiilikuvan kommenttien yhteyteen. Kirjaudu sisään ja klikkaa "Omat tiedot" yläpalkista lisätäksesi kuvan.

Pikavuoro maailman ympäri

Bussilla maailman ympäri

Seuraa suomalaisten seikkailua vanhalla bussilla maailman ympäri.

» Siirry blogiin

Halvimmat matkat

Tilaa uutiskirje sähköpostiisi
Tilaa uutiskirjeemme ja pysy ajan tasalla Rantapallon tapahtumista!
Seuraa meitä
  • Facebook
  • Twitter
  • RSS

Rantapallo