Etusivu > Festarikesä > Tammerfest 14.–17.7.2010

Tammerfest on kaupunkifestivaali!

Tammerfest 14.–17.7.2010

Tammerfestia on järjestetty jo vuodesta 1995 lähtien. Viidentoista vuoden aikana siitä on tullut yksi Suomen suurimmista ja merkittävimmistä kaupunkifestivaaleista. Teini-ikäinen tapahtuma juhlii Tampereella neljän päivän ja yön ajan. Tapahtumapaikkoja on jälleen yli 20 ja esiintyjiä pitkälle yli 100. Pääareenan keikkojen lisäksi luvassa on risteilyohjelmaa, lastentapahtumia ja maksuttomia nuorisokonsertteja Frenkellin aukiolla.

Päätapahtuma-areenat ovat tänäkin vuonna Keskustorin teltta, Vuolteentori Sokos Hotel Ilveksen rannassa ja Pakkahuone, joista Keskustorin ja Vuolteentorin esiintyjät julkistetaan nyt. Ohjelmistoon kuuluvat miltei kaikki maamme merkittävimmät artistit.

Mukana kemuissa on muun muassa Popeda, PMMP, Lauri Tähkän & Elonkerjuu, Irina, Negative, Leningrad Cowboys, Cheek, Maija Vilkkumaa, Tumppi Varonen & Problems, Matti Nykänen & Samurai ja Poets Of The Fall.

Tammerfest

Arvostele artikkeli: Tammerfest 14.–17.7.2010
1 Tähti2 Tähteä3 Tähteä4 Tähteä5 Tähteä

Mitä mieltä sinä olet?

Vastaa

Kommentoi nimimerkillä tai Kirjaudu sisään.
Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Luomalla oman käyttäjätunnuksen voit lisätä itsellesi profiilikuvan kommenttien yhteyteen. Kirjaudu sisään ja klikkaa "Omat tiedot" yläpalkista lisätäksesi kuvan.

Pikavuoro maailman ympäri

Bussilla maailman ympäri

Seuraa suomalaisten seikkailua bussilla maailman ympäri.

» Siirry blogiin

Halvimmat matkat

Tilaa uutiskirje sähköpostiisi
Tilaa uutiskirjeemme ja pysy ajan tasalla Rantapallon tapahtumista!
Seuraa meitä
  • Facebook
  • Twitter
  • RSS

Rantapallo